Klocki Cobi polski konkurent Lego

Klocki Cobi to ciekawa i – co ważne – tańsza alternatywa dla klocków Lego. Ich jakość oraz staranność wykonania sprawiają, że rośnie grono ich zwolenników. Naprawdę warto poznać tę markę.

Skąd się wzięła marka Cobi?

Klocki Cobi dostępne w sklepie internetowym produkowane są w Polsce, przez firmę założoną w roku 1987. Przedsiębiorstwo startowało jako wytwórca gier planszowych i puzzli, ale pierwsze klocki zaczęło produkować już w 1992 r. Dziś Cobi to jeden z największych producentów klocków konstrukcyjnych w naszej części Europy. Firma ma swoje biura sprzedaży w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Jej produkty można kupić aż w 50 krajach świata.

Piszemy o tym, ponieważ warto mieć świadomość, że na trudnym rynku, w pewnym sensie zdominowanym przez duńskie klocki Lego – polska marka również radzi sobie naprawdę dobrze. Jej produkty z pewnością są warte wypróbowania.

Klocki Cobi – w co się nimi bawić?

Oferta Cobi może spodobać się m.in. wszystkim fanom motoryzacji. Marka ma na swoim koncie zestawy klocków, które po ułożeniu są wierną, pomniejszoną kopią takich marek jak znane z okresu PRL-u Fiaty 125, Syreny, Warszawy czy Trabanty. Cobi ma też w ofercie zestawy z których można zbudować legendarne włoskie auta marki Maserati.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również komplety do układania czołgów znanych z gry komputerowej World of Tanks. Ciekawym przeżyciem może być też układanie wiernych modeli samolotów myśliwskich czy pasażerskich.

Cobi to wreszcie zestawy klocków do składania modeli pojazdów będących wiernymi kopiami maszyn uczestniczących w II wojnie światowej – w ten sposób klocki te jednocześnie uczą i bawią.

Mocne strony klocków Cobi

Oprócz wspomnianych już kwestii związanych z wytrzymałością i starannością wykonania, klocki Cobi mają też wiele innych zalet. Przede wszystkim – ich układanie przynosi naprawdę wiele frajdy. Warto jednak pamiętać, że w dużej części nie są to zestawy dla małych dzieci. Dołączone do nich instrukcje pokazują wprawdzie szczegółowo w jaki sposób klocki należy ze sobą składać, jednak w dalszym ciągu może być to spore wyzwanie – nawet dla niektórych dorosłych. Dlatego dobrym pomysłem może być wsparcie dziecka w tej zabawie. To przy okazji doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu. Bez wątpienia będzie miał on także walor edukacyjny. Układanie kloców ćwiczy takie kompetencje jak wyobraźnia przestrzenna, umiejętność czytania szczegółowych instrukcji czy sprawność manualna.

Pisząc o mocnych stronach klocków Cobi nie sposób pominąć jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii: można je łączyć z klockami Lego. To daje w zasadzie nieograniczone możliwości kreatywnego wykorzystania zestawów jednej i drugiej marki.